Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 10/06

Dny sv. Huberta na Slovensku

 

00ZAHR

Dny sv. Huberta na Slovensku

Podle článku z www.polovnictvo.com zpracoval ing. Dalibor Pačes

Ve dnech 2. a 3. září t. r. se již po šestnácté otevřely brány barokního zámku ve Svätom Antonu (okr. Banská Štiavnica) a areál přivítal účastníky celoslovenských mysliveckých slavností nazvaných „Dni sv. Huberta“. Akci, jejímiž organizátory byly redakce časopisu Hubertlov, redakce televizního magazínu Halali, firma Šomek, muzeum ve Sv. Antonu a Slovenský poľovnícky zväz, navštívil i slovenský prezident Ivan Gašparovič.

Směsi pro zvěř

 

00PRED

Směsi pro zvěř

Firma MIKROP ČEBÍN, a. s., která vyrábí minerálně-vitaminová doplňková krmiva pro všechny druhy a kategorie hospodářských zvířat, přichází na trh s novou řadou výrobků pro zvěř. Řada obsahuje kompletní doplňková krmiva, bílkovinné koncentráty, minerální doplňková krmiva a minerální lizy. Výrobky se skládají z kvalitních a chuťově atraktivních surovin. Slouží k  udržení dobrého výživného a zdravotního stavu, zlepšení kvality a bodové hodnoty trofejí spárkaté zvěře.

Seeland – novinky na trhu loveckého oblečení

 

00PRED

Seeland – novinky na trhu loveckého oblečení

Dánská firma Seeland se sídlem v Kodani se od svého vzniku v r. 1976 vyprofilovala v jednoho z největších evropských výrobců a dodavatelů loveckého, střeleckého a rybářského oblečení a oděvů pro pobyt v přírodě. Produkce firmy je rozdělena do několika kategorií, z nichž si každý lovec vybere přesně tu, která odpovídá jeho potřebám.

32. ročník Memoriálu Richarda Knolla

 

00PES

32. ročník Memoriálu Richarda Knolla

Ing. Dalibor Pačes

32. ročník mistrovství ohařů ČR se odehrával opět na Moravě, pouze místo konání se proti loňskému roku posunulo směrem na jih, do okresu Břeclav. K tomuto účelu byly ve dnech 26.–27. srpna otevřeny brány židlochovického zámku, jehož areál přivítal účastníky soutěže a početné příznivce lovecké kynologie. Hlavními organizátory 32. Memoriálu Richarda Knolla (MRK) byly Lesy České republiky, s. p., Lesní závod Židlochovice a Okresní myslivecký spolek ČMMJ Břeclav.

XII. ročník Memoriálu Rudolfa Kristla

 

00PES

XII. ročník Memoriálu Rudolfa Kristla

IN

Také jezevčíci mají svoji všestrannou pracovní soutěž. Tou je memoriál pojmenovaný na počest významného chovatele a cvičitele jezevčíků Rudolfa Kristla z Plzně. Letošní ročník uspořádal ve spolupráci s Klubem chovatelů jezevčíků (KCHJ) Okresní myslivecký spolek ČMMJ Zlín. Memoriál probíhal v honitbách MS Stráž, Ostřice, Příluky-Lůžkovice a Tečovice ve dnech 18.–20. srpna.

III. ročník soutěže slídičů a retrívrů O pohár Světa myslivosti

 

00PES

III. ročník soutěže slídičů a retrívrů O pohár Světa myslivosti 

Ing. Jan Horyna

Stejně jako v loňském roce uspořádal i letos Klub chovatelů loveckých slídičů (KCHLS) ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem ČMMJ Kutná Hora v honitbě MS Roháč Malešov klubové podzimní zkoušky (PZ) a klubové speciální zkoušky z vodní práce (SVP). Ve dnech 12.–13. srpna se na těchto zkouškách zadávaly tituly CACT a res. CACT, přičemž výsledky zkoušek se započítávaly do III. ročníku soutěže O pohár Světa myslivosti.

Myslivecké slavnosti Vysočiny

 

00HON

Myslivecké slavnosti Vysočiny

Jan Votava

V neděli 10. září t. r. uspořádali členové Řádu svatého Huberta, prefektury Vysočina, v malebném městečku Chotěboř (okr. Havlíčkův Brod) již pátý ročník Mysliveckých slavností Vysočiny. Slavnosti byly zahájeny v chrámu sv. Jakuba troubenou Svatohubertskou mší. Vynikající provedení mše v podání loveckého tria pod vedením Renaty Jeřábkové, doprovázené zpěvem členů Řádu, ocenili i čestní hosté, mezi jinými místopředseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart, poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Kasal a Petr Zgarba, členové Rady kraje Vysočina a zástupci města Chotěboř.

Jelenářské dovednosti a pes barvář

 

00HON 

Jelenářské dovednosti a pes barvář

Ing. Dalibor Pačes

Odborný seminář s tímto názvem uspořádal Řád svatého Huberta pro své členy, žadatele o členství a členy Klubu přátel Řádu sv. Huberta. Seminář se konal ve dnech 18.–20. srpna t. r. v Petrovičkách u Mladkova v okrese Ústí nad Orlicí.

Obora Radějov

 

00OBOR

Obora Radějov

Ing. David Vaca, Ph.D.

Padne-li při hovoru mezi myslivci řeč na jihomoravské obory, většinu zúčastněných zřejmě napadnou především oborní chovy na Židlochovicku. Nedaleko hranic se Slovenskem, několik kilometrů jihovýchodně od městečka Strážnice, známého díky tradičnímu mezinárodnímu folklórnímu festivalu, se však rozkládá mladá obora s chovem daňčí a jelení zvěře, o níž v budoucnu patrně ještě hodně uslyšíme. Radějov – obora pojmenovaná podle nedaleké obce - se stala další zastávkou v našem seriálu mapujícím oborní chovy v ČR.

Folia venatoria 35

 

00PUBL

Folia venatoria 35

V srpnu t. r. vyšlo ve slovenském vydavatelství Lesmédium další číslo sborníku Folia venatoria (dříve s podtitulem Poľovnícky zborník/Myslivecký sborník), do nějž přispívají zpravidla slovenští a čeští výzkumníci zabývající se problematikou zvěře a myslivosti. Folia venatoria č. 35 (2005) obsahuje následující příspěvky:

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku