Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 01/07

Úvodník 1/2007

00UVOD

Úvodník

Ing. David Vaca, Ph.D.

Vážení čtenáři,
vždy, když sedím v redakci u svého počítače a ohlédnu se přes rameno do naší knihovny, přelétne můj pohled svázané ročníky Světa myslivosti. V předvánočním čase, kdy píši tento úvodník, jich je šest, přičemž nesvázaná čísla VII. ročníku z roku 2006 čekají ve skladu na odvoz do knihařství. Je to skutečně tak, vydáním, jež držíte v rukou, vstupuje náš časopis do osmého roku svého života.
Určitě byste dokázali vyjmenovat nejrůznější věci, které se dají stihnout za sedm let. Pro někoho je sedm let hodně, pro jiného málo. Mne v souvislosti s naším časopisem napadá přirovnání k dítěti. Přivedli jsme ho na svět (hovořím-li v množném čísle, je to proto, že za rodiče pokládám jak vydavatelství, tak vás, čtenáře), naučili mluvit a chodit, poslali do školky a do školy a nyní čekáme, co z něj vyroste. Vkládáme do něho velké naděje a současně se bojíme, aby nesešlo ze správné cesty … Dost však sentimentu a nostalgického vzpomínání způsobeného zcela jistě vánoční atmosférou! Podívejme se, s čím naše dítko vchází do roku 2007. 

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku