Sokolnické setkání nad Drozdovem

 

{mosimage}

00SOK

Sokolnické setkání nad Drozdovem

Pavel Moulis, předseda ZO ČSSP Rokycany

O víkendu 2. a 3. října t. r. zažili obyvatelé Drozdova, malebné obce nedaleko Hořovic, nevšední podívanou. Sokolnické středisko Rokycany pod vedením mgr. Jana Kumbery uspořádalo každoroční tradiční sokolnické setkání, které bylo spojeno s lovem drobné i spárkaté zvěře loveckými dravci.

Do lovecké chaty Mysliveckého sdružení Holý vrch Drozdov se v sobotu ráno sjelo ke dvěma desítkám dravců se svými pány - sokolníky z různých částí republiky. Početná korona doprovázející sokolníky s dravci a loveckými psy tak mohla obdivovat orly skalní, sokoly stěhovavé, rarohy velké i jejich křížence při lovech v dobře zazvěřené honitbě MS Holý vrch.

Všichni zúčastnění hodnotili letošní sokolnické setkání v Drozdově v superlativech. Významnou měrou pro zdárný průběh přispělo především svým přátelským přijetím MS Holý vrch.

Členové základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Rokycanech si dobře uvědomují pozitiva činnosti sokolníků a snaží se jim v jejich aktivitách pomáhat. Vždyť i některé metody sokolnictví jsou úspěšně využívány v praktické ochraně přírody při realizaci programů ochrany biodiverzity i při činnosti záchranné stanice živočichů.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku