Editorial 12/2006

Vážená obci čtenářská,

rok se s rokem sešel a dlouho očekávané změny v hospodaření v lesích v držení našeho státu dostávají jasnější obrysy. Nakolik budou nakonec jasné a zřejmé, na to si musíme ještě počkat. Obrysy jsou ovšem čím dál ostřejší. Necháme se překvapit, co nakonec vybalíme pod vánočními stromky za prezent, uvidíme, kdo co dostane. Nedá mi, než posoudit, nakolik nejistota politická ovlivňuje nejistotu hospodářskou. Dlouhotrvající vláda – nevláda, oblečená – neoblečená, na voze – pěšky, učesaná – neučesaná nám přináší dary – nedary.

Třináctimiliardová investice definitivně odplula z Opatovic po proudu Labe. Nevypadá to, že by se měla znovu objevit.

Co ještě odpluje a co nám tady naopak zůstane?

Začtete-li se do slov stoletého lesníka Ing. Jana Pince, uvědomíte si, že během jeho životní pouti docházelo k podivným událostem jen po dobu chaosu. Společenská nejistota s sebou nese kypící společenské změny, které vynesou na hladinu nový řád. Uvidíme, jaký kvas vyzraje u nás a jaký dopad nakonec bude mít na naše lesní hospodářství.

Všem čtenářům přeji za sebe a za celou redakci krásné prožití Vánoc, popřípadě chanuky či dalších nadcházejících svátků všech náboženství světa, veselý Nový rok a úspěšný celý rok 2007.

Naposledy se s Vámi loučí

Jan Bercha