Otevření firemní prodejny Meindl v Praze

NR

Jediná firemní prodejna obuvi značky Meindl v ČR zahájila provoz letos v květnu v Praze. Její oficiální otevření se uskutečnilo 20. září za přítomnosti Larse Meindla, člena 11. generace známého obuvnického rodu Meindl. Prodejnu najdete v Praze 5 na Lidické 1. Je určena běžným zákazníkům, ale slouží též jako vzorkovna pro obchodníky, kteří mohou některé modely vidět, aniž by museli cestovat po výstavách v Evropě.

Oficiální otevření prodejny zahájil Roman Kamler, který zastupuje značku Meindl na českém trhu již 11 let. Připomněl počátky spolupráce své firmy (dříve KAMMsport, dnes Tilak, a. s.) s firmou Meindl v r. 1996, kdy se na tuzemském trhu prodalo jen několik stovek párů bot této značky. Dnes značka Meindl našla příznivce nejen u milovníků pobytu v přírodě, myslivosti, rybaření a sportu, ale i mezi běžnými zákazníky.

NABÍDKA PRODEJNY

Otevření specializované značkové prodejny je vyústěním dalšího rozvoje firmy. Prodejna nabízí více než 80 modelů obuvi, vybraných z několika set modelů celé firemní kolekce Meindl. Kromě notoricky známých trekkingových bot v pánském i dámském provedení najdou zákazníci v prodejně také obuv pro civilní nošení, dětskou obuv, sandály, zimní obuv a specializovanou obuv pro myslivce. Stejně tak si boty vyberou příslušníci bezpečnostních složek a zásahových jednotek. Prodejna nabízí vybrané služební modely obuvi, v níž chodí armádní a policejní jednotky mnoha evropských států. Nabídku doplňují též přípravky pro ošetřování obuvi (vosky, impregnace, kondicionéry) a veškeré modely ponožek, vše značky Meindl. Není bez zajímavosti, že impregnační prostředky pro Meindly vyrábí světoznámá firma Grangers, jejíž impregnaci použil již před více než 50 lety Sir Edmund Hillary při prvním výstupu na Mount Everest.
Jedinečnost firemní prodejny spočívá v obsáhlé nabídce zboží jediné značky. Takovou možnost jiné obchody, ať už z důvodu finančních či prostorových, nemají. Díky tomu pražská „speciálka“ funguje kromě maloprodeje také jako vzorkovna pro obchodníky z celé republiky. Ti si mohou vystavenou kolekci prohlédnout, zeptat se na zkušenosti s maloprodejem a v případě zájmu rozšířit sortiment nabídky bot ve svých obchodech o značku Meindl.

TRADICE A INOVACE
Firma Meindl sází na tradici a inovaci. Je rodinným podnikem s nepřetržitým úspěšným vývojem. Novodobý pokračovatel Lukas Meindl navázal v 30. letech minulého století na více než třísetletou tradici obuvnického rodu, jehož historie vede od r. 1683 až k dnešní moderní továrně, postavené v r. 1995 v bavorském Kirchanschöringu. Zkušenosti se předávají z generace na generaci. Ve všech oblastech výroby se využívají nejmodernější technologie. Pracovníci provádějící výzkum a testování obuvi přenášejí nové poznatky do výroby tak, aby tvar, materiál a vzhled obuvi odpovídal požadavkům zákazníků. Již od r. 1975 Meindl jako první výrobce rozděluje svoji kolekci podle specifických kritérií a požadavků do šesti kategorií. Tato kategorizace je praktickou pomůckou pro zákazníky při jejich rozhodování o nákupu obuvi. Obchodníkům pomáhá při poradenství během prodeje.
 
RUČNÍ VÝROBA
Ve výrobním procesu má u firmy Meindl podstatný podíl ruční práce. Bez ní se neobejde výroba žádného modelu obuvi této značky. Pro speciální ruční práce si firma vychovává odborný personál sama, zčásti až k mistrovským profesím. Výsledkem jsou výrobky s pečetí kvality, která platí na celém světě. Označení HAND CRAFT SHOES & BOOTS je symbolem pro mistrovsky vyrobenou obuv.

KVALITA NA DOSAH

Obuv Meindl pravidelně zaujímá přední místa v hodnotících testech po celém světě. Např. model Island získal titul European Outdoor Award 1996, udělovaný mezinárodním odborným tiskem, a britský časopis Trail Magazine ocenil v r. 1999 modely Mt. Crack a Burma. Jeden z nejnovějších modelů v nabídce, Air Revolution®, byl odměněn cenou ISPO Outdoor Award 2000 za 33% snížení hmotnosti bot bez vlivu na jejich funkčnost. Všechny technologické novinky a patentovaná zlepšení řadí firmu Meindl ke světové špičce z hlediska kvality výrobků.


Svět myslivosti na Facebooku